Základná škola Dunajská Lužná

škola

  • ZÁKLADNÁ ŠKOLA
  • Školská 257/22
  • 900 42 Dunajská Lužná
  • tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
  • e-mail: slobodnikova@zsdulu.edu.sk

Výstavy

  • Návšteva požiarnej stanice Šamorín
  • Výstava zdobených tekvíc detí ŠKD pred školskou jedálňou
  • Návšteva predajnej výstavy kníh Bibliotéka
  • Predvianočná výstava beletrie v priestoroch školy spojená s predajom
  • Výstava kníh Marec - mesiac knihy spojená s predajom
  • Bienále ilustrácií v Bratislave
  • Návšteva Slovenskej národnej galérie

 

Prednášky

  • V MKS o histórii Slovenska spojená s projekciou
  • O dospievaní dievčat v rámci projektu Čas premien
  • O racionálnom učení
  • O závislostiach
  • O úskaliach včasných sexuálnych skúseností

Besedy

  • Beseda s miestnou políciou
  • Beseda s heraldikom p. Čisárikom

Projektové vyučovanie

  • Deň mlieka
  • Deň jablka
  • Desiata podľa šéfkuchára – zdravé šaláty z ovocia a zeleniny
  • Guinessove rekordy
  • O starých rodičoch
  • Jeseň v prírode
  • Pečenie koláčov na Mikuláša
  • Naša obec – celoročný projekt v 3. C
  • Otvorená hodina v 3. C pre rodičov – SJ s využitím interaktívnej tabule

Tvorivé dielne

  • V Slovenskej národnej galérii v Bratislave

Aktivity v oblasti dopravnej výchovy

  • Návšteva dopravného ihriska v Bratislave
  • Návšteva na prenosnom dopravnom ihrisku v areáli ZŠ
  • Dopravný kvíz – žiaci 1. stupňa

Výlety, poznávacie exkurzie

  • Lyžiarsky výcvikový kurz v Novoti
  • Vzdelávací a poznávací pobyt v Anglicku
  • Návšteva školskej a obecnej knižnice
  • Škola v prírode v Bojniciach 3. a 4. ročník
  • Ozdravovací pobyt v Chorvátsku
  • Plavecký výcvikový kurz v plavárni v Slovnafte
  • Exkurzia do hvezdárne v Hurbanove
  • Exkurzia do múzea a pamätnej izby Ľudovíta Štúra v Modre
  • Návšteva biopekárne v Dunajskej Lužnej
  • Vlastivedná pochôdzka Ostrihom – Vyšehrad – Komárno
  • Exkurzia na Bratislavský hrad
  • Exkurzia zameraná na poznávanie pamiatok hlavného mesta Bratislavy
  • Návšteva mineralogického múzea v SNM v Bratislave
  • Exkurzia do múzea v Miloslavove
  • Exkurzia na letisko M.R.Štefánika
  • Exkurzia do televízie Markíza
  • Exkurzia do Biofarmy Stupava
  • Návšteva mestskej knižnice a vlastivedného múzea v Šamoríne 2.a 3. ročník
  • Školský výlet na Devín žiakov 8. ročníka
  • Školský výlet na Devínsku Kobylu žiakov 5. ročníka
  • Školský výlet – plavba po Dunaji žiakov 3. a 4. ročníka
  • Školský výlet do jaskyne Driny žiakov 2. a 3. ročníka
  • Školský výlet tretiakov na Pezinskú Babu
  • Školský výlet štvrtákov do Banskej Štiavnice
  • Školský výlet siedmakov do Komárna
  • Školský výlet ôsmakov do Bratislavy
  • Exkurzia do prírodovedného múzea v Bratislave
  • Exkurzia do dopravného múzea v Bratislave
  • Vychádzka podľa náučného chodníka v obci Dunajská Lužná
  • Exkurzia do RTVS
  • Exkurzia do Národnej rady SR
  • Školský výlet deviatakov do Prahy

Účasť na miestnych kultúrno-spoločenských podujatiach (okrem výstav)

  • Jablkové hodovanie - účasť vychovávateliek na tvorivých dielňach
  • Štefanikiáda v evanjelickom kostole – účasť v sprievode, kultúrny program v kostole, kladenie kytice k pamätníku M.R.Štefánika
  • Vystúpenie mažoretiek pred futbalovými zápasmi
  • Vystúpenie mažoretiek pri príležitosti stavania mája
  • Kultúrny program žiakov školy na školskom plese
  • Účasť na oslavách 28. výročia vzniku ČSR
  • Predvianočná besiedka v ŠKD
  • Účasť na miestnej oslavy – Pochovávanie basy

Verejnoprospešné aktivity

  • Brigáda v parku v N. Košariskách
  • Pravidelné brigády žiakov v školskom parku
  • Brigáda zahraničných študentov v areáli školy – kosenie a náterové práce počas prázdnin

Divadelné predstavenia

  • Bábkové predstavenie Čin- čin
  • Divadelné predstavenie v Luduse Pod perinou
  • Divadelné predstavenie v Luduse Medveď a pytačky
  • Divadelné predstavenie v SND Veľká doktorská rozprávka
  • Divadelné predstavenie Aladinova čarovná lampa
  • Divadelné predstavenie v SND Lomidrevo

Koncerty

  • Adventný koncert v Redute
  • Cyklus koncertov v Slovenskej filharmónii
  • Koncert Barbary Balúchovej v MKS
  • Koncert ľudovej hudby Kuštárovci

Kúzelnícke predstavenia

  • Predstavenie kúzelníka v ŠKD

Školské rozhlasové relácie

  • Venované aktualitám zo života školy (min. raz za mesiac)
  • Prečo oslavujeme Mikuláša
  • Tradícia chodenia Lucií
  • Tradícia Vianoc
  • Význam knihy v našom živote
  • Sviatok Deň učiteľov

CO

  • Nácvičný poplach
  • Účelové cvičenie v prírode – jesenné
  • Účelové cvičenie v prírode - jarné
  • Didaktické hry v prírode - jarné

Športové súťaže a aktivity

  • Školské majstrovstvá okresu žiakov a žiačok v šachu
  • Coca-cola cup – predprípravné futbalové kolo
  • Coca-cola cup – obvodné futbalové kolo
  • Coca-cola cup – krajské futbalové kolo
  • Futbalový turnaj v Šamoríne
  • Obvodné kolo orientačného behu
  • Organizácia krajského kola bedmintonu a účasť v súťaži
  • Školský bedmintonový turnaj
  • Krajské kolo v bedmintone
  • Veľkonočný stolno-tenisový turnaj
  • Futbalový turnaj Mc Donald Cup
  • Obvodné kolo futbalového turnaja Školský pohár Dôvera
  • Krajské kolo v šachu
  • Obvodné majstrovstvá orientačného behu žiakov
  • Korčuliarsky kurz v Hamuliakove

Vedomostné súťaže, olympiády

  • Expert geniality show
  • Internetová súťaž Bobor
  • Školské kolo olympiády zo slov. jazyka
  • Školské kolo olympiády z anglického jazyka
  • Obvodné kolo olympiády z anglického jazyka
  • Školské kolo matematickej olympiády
  • Obvodné kolo matematickej olympiády
  • Školské kolo dejepisnej olympiády
  • Obvodné kolo dejepisnej olympiády
  • Školské kolo Najrýchlejší čitateľ
  • Školské kolo v biblickej olympiáde katolíckej
  • Oblastné kolo v biblickej olympiáde katolíckej
  • Školské kolo v čítaní s porozumením
  • Školské kolo Pytagoriády
  • Školské kolo Slávik Slovenska
  • Obvodné kolo Slávik Slovenska
  • Školské kolo Hviezdoslavov Kubín
  • Ročníková hudobná akadémia
  • Školské kolo biblickej olympiády evanjelickej
  • Seniorátne kolo biblickej olympiády evanjelickej
  • Školské kolo matematickej olympiády
  • Školské kolo olympiády z nemeckého jazyka
  • Školské kolo olympiády v ruskom jazyku
  • Školské kolo geografickej olympiády
  • Školské kolo vlastivednej olympiády
  • Obvodné kolo geografickej olympiády
  • Krajské kolo First Lego League
  • Majstrovstvá SR Show Dance
  • Majstrovstvá Európy Show Dance v Rumunsku

Výtvarné súťaže na tému

  • Život našej obce
  • Záložka do knihy
  • Jeseň očami detí
  • Návrh na žiacku knižku
  • Návrh na obrázok roka

Testovanie

  • Testovanie 9 - 2014 žiakov 9. ročníka (bývalý monitor)

Charitatívne podujatia

  • Vianočná zbierka potravín, hygienických potrieb a stravných lístkov pre rodiny v núdzi v Dunajskej Lužnej

Ostatné aktivity

  • Kurz spoločenského tanca
  • Aby sa deti nebáli zubára – návšteva zubnej ambulancie
  • Sadenie bylín a kríkov – dar Zelenej Dunajskej Lužnej
  • Výroba tričiek na pamiatku pre žiakov 9. ročníka
  • Fotografovanie žiakov 1. ročníka so šlabikárom
  • Fotografovanie triednych kolektívov
  • Imatrikulácia v ŠKD
  • XIV. školský ples
  • Chodenie Mikuláša po triedach školy
  • Chodenie Lucie
  • Predvianočná školská pošta
  • Predvianočná besiedka pre rodičov
  • Vianočné dopoludnie pre žiakov
  • Noc v škole
  • Karneval ŠKD
  • Nakrúcanie súťaže v Slovenskej televízii
  • Zápis žiakov do 1. ročníka
  • Účasť na oslavách úmrtia M.R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji
  • Dni otvorených dverí
  • Vybudovanie skalky v areáli školy
  • Metodický deň Watts English
  • Návšteva paintballového areálu v Kalinkove

Podujatia pre zamestnancov

  • Posedenie pri príležitosti Dňa učiteľov
  • Posedenie so zamestnancami školskej jedálne ako poďakovanie za vykonávanie dozorov v školskej jedálni

Poznámka:

Všetky akcie pomohli výrazne skĺbiť život školy. Najväčšiu odozvu medzi žiakmi mali školy v prírode, vlastivedné pochôdzky a exkurzie, návštevy divadelného predstavenia, dopravného ihriska, chodenie Mikuláša, pobyt v Chorvátsku a Anglicku.

Rodičia ocenili organizáciu školského plesu, slávnostnej akadémie, poznávacie exkurzie, výlety, ŠvP a LVK, PVK.

Množstvo aktivít, ktorými sme chceli spestriť našim žiakom školský život, kládol veľké nároky nielen na organizáciu práce, ale aj na administráciu a koordináciu vzdelávania s aktivitami, zabezpečovaním dopravy, účinkujúcich a pod. Je to aj zásluha dobre fungujúceho kolektívu a kvalifikovanej tajomníčky školy.

Dosiahnuté výsledky v predmetových olympiádach a súťažiach

Práca s talentovanými žiakmi sa odrazila aj vo veľkom počte úspešných žiakov nielen v regionálnych súťažiach, ale aj v súťažiach vyššej kategórie. Žiaci boli zapojení nielen do športových, ale i vedomostných, kultúrnych a internetových súťaží.

Za najvýznamnejšie výsledky považujeme 1.miesto tanečníčok z krúžku na Majstrovstvách Európy v Rumunsku a dve 1.miesta Denisa Benkovského na celoslovenských súťažiach v boxe /Majster Slovenskej republiky/a reprezentáciu školy prostredníctvom Petra Németha na podujatí v Rusku.

Aktuálne fotogalérie

Zvonenia

 hodinaprestávka
1. 7:50 - 8:35 10 min.
2. 8:45 - 9:30 10 min.
3. 9:40 - 10:25 20 min.
4. 10:45 - 11:30 10 min.
5. 11:40 - 12:25 5 min.
6. 12:30 - 13:15 20 min.
  Miloslavov - 13:34, 14:06
7. 13:35 - 14:20 5 min.
8. 14:25 - 15:10  
  Miloslavov - 15:29, 16:46
Kalinkovo - 15:08, 16:28

Obedňajšie prestávky

 11:30 - 11:50 20 min. (ZUŠ, krúžky)
 12:25 - 12:45  20 min. (ZUŠ, krúžky)
 13:15 - 13:35  20 min. (ZUŠ, krúžky, ďalšie vyučovanie)