Základná škola Dunajská Lužná

škola

  • ZÁKLADNÁ ŠKOLA
  • Školská 257/22
  • 900 42 Dunajská Lužná
  • tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
  • e-mail: slobodnikova@zsdulu.edu.sk

Aj napriek tomu, že vyučovanie v škole zväčša trvá do 13,15 hod. a popoludní sa vykonáva krúžková činnosť, príprava na vyučovanie a oprava písomných prác a testov, vypĺňanie dokumentácie, školenia a iné činnosti, našli si naši učitelia čas na prípravu veľkého množstva aktivít. Za toto úsilie ich obdivujem a ďakujem im, lebo to robia nie pre seba, ale pre naše deti, aby podporili ich záujmy a schopnosti. Za každou jednoriadkovou aktivitou v prehľade sa skrýva čas na jej prípravu, jej realizácia, finančné zabezpečenie, nákup spomienkových darčekov a administrácia. A tých aktivít je viac ako dosť. Usilovali sme sa, aby žiaci dostávali podnety z viacerých oblastí života - či už je to kultúra, veda, umenie, šport a aby si svoje vedomosti zmerali takmer vo všetkých predmetoch.

A tu je prehľad spomínaných podujatí:

Vedomostné súťaže, olympiády

Školské kolá

  • Školské kolo olympiády zo slovenského jazyka
  • Školské kolo matematickej olympiády
  • Školské kolo Pytagoriády
  • Školské kolo dejepisnej olympiády
  • Školské kolo Najrýchlejší čitateľ
  • Školské kolo  biblickej olympiády katolíckej
  • Školské kolo v čítaní s porozumením
  • Školské kolo Slávik Slovenska
  • Školské kolo Hviezdoslavov Kubín
  • Školské kolo biblickej olympiády evanjelickej
  • Školské kolo chemickej olympiády
  • Školské kolo geografickej olympiády
  • Školské kolo nemeckej olympiády
  • Školské kolo ruskej olympiády
  • Školské kolo vlastivednej olympiády
  • Súťaž čitateľský oriešok - čítanie s porozumením a výtvarné zobrazenie

Okresné kolá

  • Okresné kolo matematickej olympiády
  • Okresné kolo dejepisnej olympiády
  • Okresné kolo Pytagoriády
  • Okresné kolo Slávik Slovenska
  • Okresné kolo geografickej olympiády
  • Okresné kolo olympiády zo slovenského jazyka
  • Okresné kolo olympiády z anglického jazyka
  • Okresné kolo súťaže Červeného kríža
  • Okresné kolo v biblickej olympiáde katolíckej

Krajské kolá

  • Krajské kolo dejepisnej olympiády
  • Krajské kolo geografickej
  • Seniorátne kolo biblickej olympiády evanjelickej
  • First Lego League

Celoslovenské kolá

  • Internetová súťaž i-Bobor
  • Matematická súťaž Pangea
  • Expert geniality show

Športové súťaže a aktivity

Školské

  • Vianočný stolnotenisový turnaj v spolupráci s MS
  • Veľkonočný stolnotenisový turnaj v spolupráci s MS
  • Športové popoludnie so zahraničnými študentmi
  • Športové popoludnie pri príležitosti MDD pre 1. stupeň
  • Školská olympiáda na konci šk. roka pre 2. stupeň

Obvodné/Okresné

  • Okresné kolo v šachu
  • Postupové kolo Coca-cola cup Školský pohár st. žiaci
  • Okresné kolo Coca-cola cup Školský pohár st. žiaci
  • Obvodné kolo Školský pohár Dôvera ml. žiaci
  • Okresné kolo Školský pohár Dôvera ml. žiaci
  • Turnaj o pohár primátora mesta Šamorín
  • Postupové kolo Mc Donald´s Cup

Krajské

  • Krajské kolo v šachu

Celoslovenské

  • Majstrovstvá Slovenska vo výrazových tancoch

Výtvarné súťaže na tému

  • Výstava výkresov s tematikou Dunajskej Lužnej v MKS
  • Súťaž venovaná M. R. Štefánikovi
  • Výrobky z tekvíc
  • Ruža - pri príležitosti výstavy ruží v dome kultúry v Hamuliakove
  • Orol tatranský
  • Maľujeme s Primalexom – Moje obľúbené zvieratko
  • Dúha – Veci, ktoré mám rád
  • Slovenské povesti o hradoch a zámkoch

Testovanie

  • Testovanie 5 – 2014 žiakov 5. ročníka  - generálna skúška
  • Testovanie 5 – 2014 žiakov 5. ročníka
  • Testovanie 9 - 2015 žiakov 9. ročník

Projekty

  • celoslovenský projekt Záložka nás spája
  • Infovek
  • Zdravá škola
  • Zvyšovanie kvality vzdelávania na základných a stredných školách s využitím elektronického testovania
  • Profesijný a kariérový rast pedagogických zamestnancov

Výlety, poznávacie exkurzie

  • Lyžiarsky výcvikový kurz v Novoti 
  • Škola v prírode na Duchonke 
  • Škola v prírode v Dechticiach
  • Plavecký výcvikový kurz v plavárni v Slovnafte
  • Exkurzie na spoznávanie histórie Bratislavy
  • Exkurzia do hvezdárne v Hlohovci
  • Exkurzia do Boni fructi v Dunajskej Lužnej
  • Exkurzia do Múzea a pamätnej izby Ľudovíta Štúra v Modre a hrnčiarskeho múzea
  • Exkurzia na knižný veľtrh Bibliotéka v Bratislave
  • Exkurzia do chemického laboratória
  • Exkurzia do Domu umenia
  • Exkurzia v televízii Markíza
  • Exkurzia do remeselného dvora v Miloslavove spojená s predvádzaním práce kováča
  • Exkurzia do majoliky v Modre a jaskyne Driny
  • Exkurzia do ÚĽUV-u, Poľského informačného strediska a na Slavín
  • Školské výlety na konci školského roka

Výstavy

  • Návšteva výstavy ovocia a zeleniny v MKS
  • Návšteva svetovej výstavy Tutanchamom v Bratislave
  • Predvianočná výstava beletrie v priestoroch školy spojená s predajom
  • Výstava kníh Marec -  mesiac knihy spojená s predajom
  • Výstava plazov spojená s prednáškou

Prednášky

  • Cesta mlieka pre žiakov 1. ročníka
  • O dospievaní dievčat v rámci projektu Čas premien - v 5. ročníku
  • O úskaliach včasných sexuálnych skúseností
  • S našimi bývalými žiakmi o fungovaní Hotelovej školy v Šamoríne
  • Prednáška o dentálnej hygiene

Besedy

  • Beseda s úspešnou detskou spisovateľkou pani Futovou v MKS
  • Beseda so školskou psychologičkou – riešenie problémov v žiackom kolektíve
  • Beseda so školskou psychologičkou – predstavy o ďalšom živote

Divadelné predstavenia

  • Divadelné predstavenie v Luduse v Bratislave pre 8. roč.
  • Divadelné predstavenie v Luduse Bratislave pre 1. roč.
  • Divadelné predstavenie v Luduse v Bratislave pre 3. roč.
  • Divadelné predstavenie Spievankovo v MKS
  • Divadelné predstavenie v MKS pre žiakov 1. a 2. ročníka
  • Divadelné predstavenie v MKS Pastier svíň

Koncerty

  • Štyri koncerty Hudobnej akadémie v Slovenskej filharmónii pre žiakov 4.roč.
  • Koncert ľudovej hudby bratov Kuštárovcov v MKS

Cirkusové predstavenia

  • Predstavenie ruského cirkusu Jacko v MKS pre 1. stupeň

Tvorivé dielne

  • V Bibiane v Bratislave
  • V Slovenskej národnej galérii
  • V Dome umenia
  • Veľkonočné tvorivé dielne – 4.A

Aktivity v oblasti dopravnej  výchovy

  • Návšteva dopravného ihriska žiakov 2. ročníka v Galante
  • Návšteva  žiakov 1. stupňa na prenosnom dopravnom ihrisku v ZŠ
  • Dopravný kvíz – žiaci I. stupňa

Účasť na miestnych kultúrno-spoločenských podujatiach (okrem výstav)

  • Štefanikiáda v evanjelickom kostole – účasť v sprievode, kultúrny program v kostole, kladenie kytice k pamätníku M. R. Štefánika
  • Exkurzia do Ivánky pri Dunaji, účasť v sprievode a na celoštátnej slávnosti k výročiu úmrtia M. R. Štefánika
  • Kultúrny program žiakov školy na školskom plese
  • Pochovávanie basy – v MKS – program v réžii 4.A
  • Cyrilometodiáda v katolíckom kostole

Verejnoprospešné aktivity

  • Pravidelné brigády žiakov v školskom parku a na  priestoroch v okolí školy

Školské rozhlasové relácie

  • Venované aktualitám zo života školy (min. raz za mesiac)
  • Prečo oslavujeme Mikuláša
  • Tradícia chodenia Lucií
  • Tradícia Vianoc
  • Sviatok MDŽ
  • Sviatok Deň učiteľov

CO

  • Účelové cvičenie v prírode
  • Didaktické hry v prírode

Projektové vyučovanie (je súčasťou vyučovania)

  • Zdravá výživa, Deň výživy, Vybuduj si zdravie, Deň mlieka, Čarodejníci v škole, Deň vody, Detská kniha a mnoho ďalších

Ostatné aktivity

  • Žiacka environmentálna konferencia v MKS
  • Fotografovanie deviatakov na tablá
  • Výroba  tričiek  a mikín na pamiatku pre žiakov 9. ročníka
  • Fotografovanie žiakov 1. ročníka so šlabikárom
  • Fotografovanie triednych kolektívov
  • XV. školský ples
  • Chodenie Mikuláša po triedach školy
  • Chodenie Lucie
  • Zápis žiakov do 1. ročníka
  • Kurz spoločenského tanca pre žiakov 9. ročníka
  • Predvádzanie práce záchranárov
  • Divadelné predstavenie v réžii žiakov 4. A v MKS

Kontroly nadriadených inštitúcií

  • Hĺbková inšpekcia
  • Tematická inšpekcia v školskom klube detí

PaedDr. Iveta Slobodníková, riaditeľka ZŠ

Aktuálne fotogalérie

Zvonenia

 hodinaprestávka
1. 7:50 - 8:35 10 min.
2. 8:45 - 9:30 10 min.
3. 9:40 - 10:25 20 min.
4. 10:45 - 11:30 10 min.
5. 11:40 - 12:25 5 min.
6. 12:30 - 13:15 20 min.
  Miloslavov - 13:34, 14:06
7. 13:35 - 14:20 5 min.
8. 14:25 - 15:10  
  Miloslavov - 15:29, 16:46
Kalinkovo - 15:08, 16:28

Obedňajšie prestávky

 11:30 - 11:50 20 min. (ZUŠ, krúžky)
 12:25 - 12:45  20 min. (ZUŠ, krúžky)
 13:15 - 13:35  20 min. (ZUŠ, krúžky, ďalšie vyučovanie)