Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Zbierka pre útulok

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Zbierka pre útulok

V predvianočnom čase na konci novembra sme sa rozhodli ukázať, že aj deti vedia pomáhať.

Na výzvu žiakov 4. A a p. učiteľky Drmelovej škola zorganizovala zbierku pre opustené zvieratká v útulku. Žiaci aj učitelia priniesli množstvo rôznych granúl, konzerv a  psích maškrtiek. Do útulku sme priviezli aj množstvo diek, uterákov a iných vecí, aby psíkom bolo v zime teplejšie a pohodlnejšie. Nezabudli sme ani na obojky, pelechy, vôdzky a milé hračky.

1. decembra sme všetko naložili do prívesného vozíka a odviezli do útulku v Piešťanoch, ktorý práve takúto pomoc potreboval. Pomohli sme tým, ktorí si sami pomôcť nevedia. Spríjemnili sme tak zvieratkám v útulku čas, ktorý trávia čakaním na svoju milovanú rodinu. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do zbierky a ukázali sme to, čo už dávno všetci vieme… “Aj deti vedia pomáhať.“

                                                                                                               Mgr. Jana Drmelová