Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

1 euro ZO SRDCA pre deti vo vojnovej Ukrajine

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

1 euro ZO SRDCA pre deti vo vojnovej Ukrajine

Naša základná škola sa v tomto školskom roku zapojila do projektu Unicef – Slovensko Škola priateľská k deťom. Sme vnímaví, empatickí. Chceme SPOLOČNE pomôcť deťom, ktoré zostali vo vojnových oblastiach Ukrajiny a potrebujú prežiť. Stačí, keď každý jeden z nás, žiakov 5. – 9. ročníka, podaruje iba 1 euro zo srdca. Lebo veľké veci vznikajú z malých. Vyzbierané peniaze odošleme do Unicef – Slovensko, ktorého akčné tímy pomáhajú deťom presne tam, kde to najviac potrebujú. V týždni od 7.4. do 13.4. vybraní žiaci – dobrovoľníci – prídu do  triedy so symbolicky sfarbenou žlto-modrou nádobkou.  O konečnom výsledku našej zbierky Vás budeme presne informovať.

Mgr. Dagmar Pokorná, koordinátorka projektu Unicef