Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

1 euro ZO SRDCA – výsledok zbierky

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

1 euro ZO SRDCA – výsledok zbierky

Ako sme nedávno avizovali, v týždni od 7. do 13. 4. 2022 žiaci II. stupňa našej školy mohli venovať 1 euro zo srdca pre ukrajinské deti, ktoré zostali vo vojnových oblastiach krajiny.  Zbierku sme uskutočnili v rámci projektu UNICEF – Škola priateľská k deťom. Mobilné tímy UNICEF nepretržite pracujú na poskytovaní urgentnej pomoci tam, kde vojna neutícha. Do cielených miest distribuujú zásoby zdravotníckych potrieb, základných potrieb pre bábätká, hygienických potrieb, pitnej vody. Naši žiaci s otvoreným srdcom vyzbierali spolu 232 eur, ktoré sme na účet UNICEF odoslali hneď vo štvrtok 13. 4. Obratom sme od nich dostali e-mail, kde okrem iného stálo napísané: „Ďakujeme, že pomáhate. ZŠ Dunajská Lužná, ste úžasní!“  Úžasní sú predovšetkým žiaci, ktorí naozaj pomohli. Práve tým patrí VEĽKÁ VĎAKA!  

Mgr. Dagmar Pokorná, koordinátorka projektu UNICEF

Zbierka Unicef nádobky
Unicef zbierka