Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Fomo a Jomo v 4. B

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Fomo a Jomo v 4. B

V našej triede je každý deň iný, niečím zaujímavý. Dnes, 8. 4. 2022,  nám naša spolužiačka Nina Kalužná odprezentovala originálnu prezentáciu s názvom FOMO a JOMO. Nikto netušil, čo to FOMO a JOMO znamená, ale ona nám to vysvetlila.  FOMO je označenie pre stále pozeranie do mobilu. Sústredíte sa, či vám neunikne nejaká správa, alebo kto vám dal like. FOMO nie je dobré pre ľudí. Núti nás  stále pozerať do obrazovky mobilu. A ľudia potom veľmi nevnímajú svet taký, aký je naozaj.

Ľudia, čo žijú v JOMO, žijú voľne. Nezaoberajú sa mobilom a snažia sa užiť si každý okamih svojho života. JOMO je pre ľudí zdravé, nekazia si oči sledovaním do obrazovky, či je to do mobilu alebo telky. Podstatné je to, že ľudia trávia viac času s rodinou, kamarátmi. Robia to, čo ich vzdeláva a baví, alebo to, v čom sa chcú zlepšiť.

Prezentácia nás veľmi zaujala, hneď sme začali diskutovať, či sme FOMO alebo JOMO.

                                    Matej Chalmovský (ktorý je JOMO) ☺, 4. B