Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

6. A trieda podporuje kampaň Unicef – Svetový rodič

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

6. A trieda podporuje kampaň Unicef – Svetový rodič

V rámci projektu Unicef Slovensko sa na splnenie ďalšieho stupienka pre získanie titulu Škola priateľská k deťom podujala trieda 6. A. Pod vedením triednej pani učiteľky Pokornej a pani učiteľky výtvarnej výchovy Brodzianskej žiaci tvorili, kreslili, maľovali v pracovných skupinách. Postupne, pomaly, trpezlivo vytvárali svoje výtvarné dielka s cieľom podporiť kampaň Unicef – Svetový rodič. Rozhovory na etickej výchove, postoje na občianskej náuke, to všetko sa premenilo do pestrofarebných plagátov, ktoré tým najkrajším spôsobom okolie upozorňujú, že rodina je pre dieťa vzácnym darom. Ak niekto ten dar nedostal, dospelí z celého sveta môžu deťom, ktoré sa ocitli v krízovej životnej situácii, pomáhať. Presne o tom kampaň Svetový rodič je. Šiestacké plagáty na chodbe v bloku A oslovili aj ostatných žiakov. Zastavujú sa pri nich, obzerajú si ich, hodnotia. Dokonca sami navrhli hlasovanie o najkrajší plagát. Super nápad! Po hlasovaní  žiakov z tried v bloku A sa víťazným stal plagát skupiny autoriek: Nela Bartošková, Barbora Hričáková, Viktória Janšáková, Laura Králková.

Gratulujeme a všetkým, ktorí sa zapojili, patrí obrovská pochvala 😊.

Mgr. Dagmar Pokorná, koordinátorka projektu Unicef.