Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Už sa červenajú…

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Už sa červenajú…

…reč je o našich jahodách. Ako som už v predchádzajúcom článku spomínala, v apríli sme si s našimi deťmi v jednotlivých oddeleniach ŠKD sadili jahody, ktoré sme dostali ako dar od spoločnosti Dobrý ježko.

Jahody boli skutočne v dobrých rukách. Deti sa o ne v predchádzajúcich mesiacoch vzorne starali. Dokonca si v triedach zrealizovali rozvrh, kto a kedy bude jahody zalievať. O opeľovanie jahôd na záhrade sa starajú včely, no nám nezostávalo nič iné, ako si k vlastnej úrode pomôcť svojimi rukami. Postupovali sme podľa inštruktážneho videa. V čase, kedy nám začali jahody kvitnúť, sa deti pomalými a krúživými pohybmi štetca postarali o opelenie, a teda aj o založenie úrody. Okrem toho sme nezabudli ani na živiny, ktoré sme rastlinám dodali v podobe hnojiva.

Táto práca a starostlivosť sa našim deťom vrátila späť v podobe červených a sladkých jahôd. Zistenie, že chutia lepšie práve vďaka tomu, že vyrástli spod ich rúk, bolo pre deti najväčšou odmenou.

Vychovávateľka ŠKD : Mária Červenáková