Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Jahodová exkurzia

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Jahodová exkurzia

V týždni od 13. do 17. júna sa žiaci 1. stupňa našej školy zúčastnili na exkurzii na jahodovej plantáži v Dunajskej Lužnej. Priamo na mieste pestovania sa deti dozvedeli množstvo zaujímavých informácii o jahodách, o ich pestovaní a správnom zbieraní. Snáď najpútavejším zistením pre deti bolo, že jahody pomáhajú bieliť zuby vďaka kyselinám, ktoré obsahujú. Ich pozornosť vzbudila aj informácia o tom, že priemerná jahoda má na svojom povrchu približne 200 semienok.

Žiakom sa návšteva plantáže veľmi páčila. Okrem nových poznatkov si so sebou priniesli aj škatuľku vlastnoručne nazbieraných nádherných jahôd. Sme vďační ovocinárom Majke a Milanovi, ktorí našim deťom takto krásne spríjemnili slnečné dni v závere školského roka.

Mgr. Mária Polláková