Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Medové kráľovstvo

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Medové kráľovstvo

Koniec školského roka býva náročný. Preto sa pani učiteľky druhého ročníka rozhodli zorganizovať žiakom koncoročný výlet spojený s exkurziu do obce Dolná Krupá. Táto obyčajná slovenská obec je celkom neobyčajná. Pýchou obce je okrem spojitosti s osobnosťou Ludvika van Beethovena aj medové kráľovstvo – Medolandia. Medové kráľovstvo sme navštívili v dňoch 21. 6. a 22. 6. 2022. Návšteva Medolandie bola rozdelená na dve časti – prehliadku a tvorivé dielne. Žiaci počas prehliadky spoznali zaujímavý život včiel a dozvedeli sa o včelích produktoch, niektoré z nich mali možnosť aj ochutnať. Žiakov veľmi zaujala miestnosť Ambrozianum, ktorá nesie meno patróna všetkých včelárov a zdobia ju obrovské sklenené medové plásty. V pivničných priestoroch si naši druháci vyskúšali, ako funguje ozvena. Konečne si mohli z plných pľúc zakričať. Naše kroky smerovali ďalej do medovej veže, ktorú zdobí gigantická kvapka medu. Žiaci mali možnosť vyskúšať si svoju odvahu a prejsť okolo kvapky po sklenenej podlahe.

Počas druhej časti exkurzie si žiaci prezreli dokumentárny film o včelách a vyrobili si svoju vlastnú sviečku z vosku. Napokon sme navštívili obchod, kde žiaci mali možnosť vidieť na vlastné oči, ako sa v skutočnosti využívajú všetky včelie produkty.

V závere prehliadky si žiaci zahrali počas prechádzky v Rozáriu M. H. Chotekovej zábavno-náučnú hru a kochali sa krásami veľkého množstva ruží. Za odmenu boli odmenení sladkým darčekom.

Pre nás, pani učiteľky druhého ročníka, bolo najväčším darom sledovanie rozjasnených tváričiek a spokojnosť našich úžasných druhákov.

Mgr. Andrea Violová