Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Palacinkový deň v 2. D

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Palacinkový deň v 2. D

Kto by nemiloval palacinky? V 2. D triede sa taký nenašiel. Preto sme sa s deťmi jednoznačne zhodli na tom, že palacinkový deň bude tá správna voľba na posledné dni v škole. Každý si priniesol z domu palacinky, ktoré nám padli vhod po dvoch hodinách tenisovej prípravy v telocvični. Všetky hladné krky sa na ne vrhli a o chvíľku sa z 2. D triedy niesla nádherná vôňa.

Palacinkový deň nebol len o maškrtení. Spojili sme príjemné s užitočným, deti absolvovali  „palacinkové“ súťaže, kde sme si zopakovali učivo druhého ročníka zo slovenského jazyka a matematiky. Naučili sme sa, po koľko kusov sú balené vajíčka v obchodoch, že 1 dcl oleja v obchode nekúpime a rôzne iné zaujímavosti. Na záver si každá skupina vytvorila svoju „veselú palacinku“. Porota, ktorú tvorili šiesti tretiaci, nám usporiadala palacinky od najzaujímavejšej až po najmenej zaujímavú. No my v 2. D sme sa nedali a myslíme si, že každá skupina vytvorila originálnu, krásnu palacinku. Posledná súťaž, kedy mala každá skupina čo najrýchlejšie spapkať svoje dielo, bola pre deti najvzrušujúcejšia.

Bez spolupráce rodičov by sa nám tento deň nepodarilo zrealizovať, za čo im patrí veľká vďaka.

Mgr. Mária Polláková