Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Vo vesmíre aj v prírode

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Vo vesmíre aj v prírode

V utorok 21. 6. sa triedy 5. A a 5. C vybrali na vytúžený výlet. V Žiari nad Hronom sme navštívili Krajskú hvezdáreň a planetárium M. Hella. Najskôr sme si pozreli fascinujúci film o putovaní kozmických sond Voyager, ktoré doteraz brázdia vzdialený vesmír. Na slnečnej terase nás čakali nevšedné pohľady cez hvezdárske ďalekohľady na slnečné škvrny či protuberancie na okrajoch slnečného disku. Po poučnom dopoludní sme sa presunuli do Zveroparku v Žarnovici. V rozsiahlom areáli sme absolvovali prehliadku, videli množstvo známych aj menej známych zvieratiek i vtákov. Pre všetkých boli zaujímavé najmä  tie exotickejšie, napríklad kengura, emu či dikobraz.

Deti si našli čas aj na cestu bludiskom, šmýkačku či kŕmenie zvieratiek špeciálnym krmivom.

Všetky deti si výlet užili, v jednom dni skĺbili vedu, prírodu aj zábavu. Podvečer sme sa plní zážitkov z prvého letného dňa šťastne vrátili domov.

Ing. Jana Čúzyová, RNDr. Andrea Kozáková