Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Vesmírna výstava Cosmos Discovery 

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Vesmírna výstava Cosmos Discovery 

Žiaci 8.C a 9.C sa v piatok dňa 7.10.2022 zúčastnili vesmírnej výstavy Cosmos Discovery v priestoroch výstaviska Incheba Expo. Naši študenti si mohli pozrieť rôzne exponáty z kozmických letov do vesmíru. Okrem fotografií a životopisov kozmonautov sme mohli vidieť aj zaujímavé príbehy konštruktérov, ktorí sa vo veľkej miere pričinili o objavovanie vesmíru. V priestoroch nás čakali aj modely a repliky rakiet, družíc, vesmírnych vozidiel a návratových modulov z čias ZSSR, USA, Francúzska atď. Žiaci si mohli nahliadnuť aj do riadiaceho centra vesmírnych letov. Na záver sme sa odreagovali na trenažéroch a gyroskope, ktorý asi našich študentov zaujal najviac. Z výstavy sme si odniesli nové poznatky, zážitky a samozrejme aj pekné suveníry.

                                                          Mgr. Jozef Labis a Mgr. Radoslav Munka