Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Vitaj Halloween!

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Vitaj Halloween!

        V snahe stráviť deň pred jesennými prázdninami čo najpríjemnejšie, rozhodli sa žiaci 6.E vyskúšať si halloweensku party. Začali, samozrejme, prípravou kostýmov a sladkostí.

        Každý žiak mal pre všetkých pripravenú sladkosť , ktorou sa vzájomne obdarovávali. Inšpiráciu sme hľadali v USA, tam je totiž Halloween druhý najpopulárnejší sviatok, hneď po Vianociach. Vtedy tam predajú sladkosti za viac ako 2 miliardy dolárov. Aj v 6.E to vyzeralo podobne, sladkostí bolo neúrekom.

          Najdôležitejšou disciplínou však bola promenáda v kostýme a súťaž o najlepší kostým. Spoločne si žiaci určili najkrajšie kostýmy, triedna učiteľka rozdala ceny, pochválila každú masku, prostredníctvom detí poďakovala rodičom za ich ústretovosť pri príprave sladkostí.  Párty bola krátka, ale páčila sa všetkým. Svedčili o tom šťastné úsmevy detí.

Mgr. Franková Jarmila