Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Hvezdáreň M. R. Štefánika

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Hvezdáreň M. R. Štefánika

Nočná obloha žiari tisíckami hviezd. Ak máte šťastie na jasné počasie a ste ďaleko od osvetlených miest, ponúkne sa vám úžasné vesmírne divadlo.

Aby sme sa o nich dozvedeli čo najviac, žiaci 4. ročníka navštívili Hvezdáreň a planetárium v Hlohovci. Usadili sme sa v pohodlných kreslách a pod umelou hviezdnou oblohou sme sa vrátili do dávnej minulosti. Spoločne sme hľadali súhvezdia a vypočuli si zopár antických príbehov.

Pri vstupe do Hvezdárne a planetária Milana Rastislava Štefánika sa žiaci pokochali výstavou pravých aj „falošných“ meteoritov s vysvetlivkami. Obzreli sme si maketu celej hvezdárne, 3D obrazy planét a nášho vesmíru, ako aj slnečnej sústavy.

Obohatili a prehĺbili sme si svoje vedomosti a poznatky týkajúce sa vesmíru a dozvedeli sme sa zasa niečo, čo sme ešte nevedeli. Žiakom sa návšteva veľmi páčila. Ešte po ceste do školy sa žiaci rozprávali na „vesmírnu“ tému.

Mgr. Jana Drmelová