Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Čo sa stane, keď digitálna doba ovládne svet? 

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Čo sa stane, keď digitálna doba ovládne svet? 

„Smiech je veľká vec. Ničoho sa ľudia tak neboja ako smiechu.“ Nikolaj Vasiljevič Gogoľ

Žiaci ZŠ Dunajská Lužná sa zúčastnili inscenácie Mužba, ktorá bola netradičnou interpretáciou klasickej komédie N. V. Gogoľa Ženba. Dielo vychádza z pôvodného Gogoľovho textu, pričom je zachovaná téma ,,dohad(z)ovania manželstva“, avšak celý dej je prenesený do súčasnosti, konkrétne do roku 2015 – doby smartfónov a internetových zoznamiek. Hlavná myšlienka diela je tak obohatená o neschopnosť ľudí v dnešnej dobe nadväzovať vzťahy, o rozmáhajúcu sa digitálnu demenciu a o tému emočnej a empatickej otupenosti generácie Y.

Mgr. Haizer Lukáš