Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Zdravý životný štýl

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Zdravý životný štýl

Tak ako po minulé školské roky, tak aj tento školský rok 2022/2023 sa v ŠKD zameriavame na projekt Zdravý životný štýl.

Keďže dňa 15. 11. oslavujeme Deň narodenia citrónov, dohodli sme sa my – vychovávateľky, že tento deň oslávime s deťmi. A to s poriadnou dávkou vitamínov – ovocnou i zeleninovou.

Každé oddelenie v ŠKD oslavu poňalo osobitne. Na začiatku činnosti sa napr. v jednom oddelení  akože „upiekla“ ovocná torta, v ďalšom sa z citrónov „poskladal“ kvet. Cieľ bol však jednotný pre všetky oddelenia.  Pochopiť u detí význam vitamínov, stravovania a zdravia.

A zábava i edukácia mohla začať. Fantázia, predstavivosť a dobrá nálada nechýbala ani v jednom oddelení. Deti z ovocia  a zeleniny vyrábali  korytnačky, sovy, hadov, myšky, ježkov, panáčikov, mimoňov, ale aj loďky i vlasatú hlavu. Niektoré deti si ovocie namáčali do čokolády. Počas tvorivej činnosti sme sa rozprávali, aké dôležité je jesť každý deň ovocie a zeleninu a aké sú potrebné vitamíny pre naše telo. Nakoniec si deti urobili smoothie, ktoré vypili. Cieľ sa nám podaril splniť! Opäť sme v školskom klube prežili spoločne jeden pekný a poučný deň.

 Vychovávateľka Mgr. Monika Mogrovicsová