Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Literárna súťaž Čo je môj domov

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Literárna súťaž Čo je môj domov

Pod odbornou garanciou spisovateľa, jazykovedca a vysokoškolského pedagóga doc. PhDr. Petra Karpinského, PhD. vyhlásilo v mesiaci október Občianske združenie PREKROČ SVOJ TIEŇ 2. ročník celoslovenskej literárnej súťaže. Literárnym žánrom sa stala tento rok poviedka s vyhlásenou aktuálnou témou Čo je môj domov a minimálnym rozsahom 2, maximálne 3 NS. Súťažné podmienky boli veľmi prísne.

Medzi popredné ciele projektu patrí poskytnúť mladým ľuďom jedinečnú príležitosť prezentovať svoje literárne schop­­nosti a zme­rať si sily s rovesníkmi, motivovať k tvorivému písaniu, rozvíjať svoju predstavivosť aj kreatívne myslenie, či prispieť k sebapoznávaniu, ako aj k zlepšeniu vyjadrovacích schopností žiakov.

Súťaž bola vyhlásená pre žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ a študentov SŠ. Naši žiaci sa do tejto súťaže zapojili. Vybrali sme sedem krásnych poviedok.

Našu školu budú reprezentovať súťažné práce týchto žiakov (možno aj budúcich spisovateľov):

Lilli Heinz (8. A), Denis Schwarz (8. A), Veronika Žabková (8. A), Natália Miklósová (8. B), Beáta Orbánová (8. B), Timotej Michal Pažitný (8. B), Branislav Mecele (9. C).

Držme našim žiakom palce!

Mgr. Romana Barešová