Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Lyžiarsky výcvikový kurz

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Lyžiarsky výcvikový kurz

   Tak ako každý rok aj v tomto školskom roku sme zorganizovali v mesiaci január  pre žiakov 7. ročníka ZŠ lyžiarsky výcvikový kurz. Jeho miestom bolo pre nás už rokmi osvedčené lyžiarske stredisko Krušetnica na Orave a miestom ubytovania  Penzión Pohoda v Krušetnici.

   Prečo sa vraciame do tohto lyžiarskeho strediska? Toto stredisko všetkými podmienkami vyhovuje hlavne pre výcvik začiatočníkov, a to je cieľom lyžiarskeho výchovno-výcvikového kurzu, ale musím skonštatovať, že aj dobrí lyžiari si tam prídu na svoje. Podmienky na lyžovanie boli v lyžiarskom stredisku  dobré: každé ráno upravený „vyratrakovaný“ svah, k pohodliu a pohode prispela sedačková lanovka, dostatočný priestor pre začiatočníkov, príjemná hudba šíriaca sa po trati z reproduktorov, ústretový personál prevádzkovateľov strediska, príjemné stravovacie zariadenie priamo pod vlekmi, kde si naše deti mohli oddýchnuť, kúpiť niečo pod zub a načerpať sily.

   Aj keď tohto roku sme mali väčší počet úplných začiatočníkov, veľmi milo nás prekvapila obrovská chuť našich žiakov neustále lyžovať, ich disciplinovanosť, tolerancia na svahu, vzájomná pomoc a povzbudzovanie sa, správanie sa v stravovacom zariadení a priestoroch strediska. Preto aj nás, inštruktorov lyžovania, potešila pochvala od lyžiarskych odborníkov, ktorých sme na svahu stretli a pochválili naše deti, ako dobre a pekne lyžujú. Okrem denného lyžovania sme deťom poskytli  možnosť  absolvovať  aj večerné lyžovanie, z čoho mali tiež niektorí nový zážitok.

   Popri brázdeniu na oravských svahoch sme si našli čas aj na návštevu malebného a jedinečného Múzea kávy v Krušetnici, kde si záujemcovia mohli zakúpiť kávu privezenú priamo z plantáží v Mexiku, Hondurase a Brazílii a zoznámiť sa so spôsobmi praženia a pestovania kávy. Voľný čas sme vyplnili aj pobytom v zimnej prírode a zábavou pri stavaní snehuliakov.

   Moja pochvala patrí všetkým účastníkom lyžiarskeho výcvikového kurzu, ktorí svojou snahou a usilovnosťou kurz úspešne zvládli, všetkým lyžiarom, ktorí sa snažili počas kurzu zdokonaľovať a, samozrejme, veľké poďakovanie inštruktorom a pedagógom – pánovi Munkovi, Labisovi, Omastovi, Opátovi, pani Plačkovej, Opátovej – za starostlivosť a perfektne odvedenú prácu.

                                                                                                   PaedDr. Darina Opátová

                                                                                        vedúca lyžiarskeho výcvikového kurzu