Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Tretiaci fandia hokeju

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Tretiaci fandia hokeju

V nedeľu 5. 2. 2023 sa stretli žiaci 3. C triedy s pani učiteľkou pred Zimným štadiónom Ondreja Nepelu, aby si spoločne užili zápas domáceho mužstva HC Slovan Bratislava proti HC 05 Banská Bystrica. Prípravu na hokejový zápas zobrali žiaci naozaj veľmi vážne. Pripravili si transparenty na podporu domáceho tímu. Na žiakov čakalo počas zápasu niekoľko prekvapení. Niektorí žiaci boli na štadióne prvýkrát,  iní zas mali možnosť prvýkrát vidieť hviezdy slovenskej hokejovej extraligy. Na začiatku boli žiaci rozčarovaní z veľkosti hokejovej arény. Počas zápasu nálada žiakov a atmosféra v sektore A1 gradovala. Náladu ovplyvňovala najmä hra hokejistov domáceho mužstva HC Slovan Bratislava a strelené góly. Počas tretej tretiny nás prišiel do sektoru pozrieť aj maskot Harvy. Žiaci si jeho prítomnosť užili naplno. Tretiaci sa svojím povzbudzovaním a transparentmi dostali aj na kocku v centre štadióna. Spokojnosťou bol naplnený celý náš sektor. Po zápase, ktorý domáci Slovan vyhral 4:2, sa žiaci 3. C pobrali spolu s pani učiteľkou do útrob štadióna, kde ich už čakala hviezda domáceho mužstva slovenský reprezentant Michal Sersen. Žiakom venoval svoju pozornosť a ochotne s nimi komunikoval. Napokon im ukázal aj šatňu, kde mali žiaci možnosť stretnúť ďalších hráčov HC Slovan Bratislava. Z útrob štadióna si žiaci odniesli nielen suveníry, podpisy, ale aj krásne spomienky a zážitky. Nadšenie, spokojnosť a radosť zo spoločne prežitého nedeľného večera bolo cítiť aj na ďalší deň, ktorý sa už niesol v duchu školských povinností.

Poďakovanie patrí všetkým žiakom, ktorí sa na športovom podujatí správali veľmi disciplinovane a kultúrne. Veľké poďakovanie patrí hokejistovi Mišovi Sersenovi. Mišova výnimočnosť nespočíva  len v tom, čo dosiahol v drese bratislavského Slovana alebo v slovenskej reprezentácii. Svoju výnimočnosť dokázal i mimo ľadu pri osobnom stretnutí s malými veľkými fanúšikmi. Zároveň poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí z vyššieho radu sledovali svoje ratolesti, ako oddane fandia hokeju a užívajú si priateľskú a športovú atmosféru.

Triedna učiteľka 3. C

Andrea Violová