Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Vedecký kuriér

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Vedecký kuriér

Aj tento rok sa nám podarilo zahrať sa s vybranými žiakmi na malých vedcov.

V rámci získaných balíčkov z Európskeho dňa výskumníkov, tzv. Vedecký kuriér, si žiaci  vyskúšali technológiu čistenia odpadových vôd. V prvej časti pokusu kultivovali baktérie z odpadovej vody nabranej z vedra zo záhrady, v druhej časti  si vodu vyčistili pomocou oxidačno-redukčnej sily železnanov.

Napriek tomu,  že pri práci zistili, že vo vede treba veľa trpezlivosti a nie všetko sa musí vždy podariť podľa plánu,  obohatili sa o nové poznatky z oblasti environmentalistiky a chémie. Spolu sme zažili pekné vedecké popoludnie. Zo srdca ďakujeme všetkým zúčastneným.

Pani učiteľky RNDr. Andrea Kozáková a Mgr. Petronela Šomodi