Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Malí kuchári

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Malí kuchári

Počas februára dostali naši štvrtáci, v rámci projektu z anglického jazyka, za úlohu natočiť video, na ktorom sa zmenia na malých šéfkuchárov. Ich úlohou bolo po anglicky predstaviť recept, vymenovať ingrediencie, a kto chcel, mohol jedlo uvariť, alebo mohol upiecť koláč. Obľúbeným jedlom boli palacinky. Pre mnohé deti to bola prvá skúsenosť s varením či pečením. Väčšina zo žiakov hodnotila túto skúsenosť veľmi pozitívne a tešia sa až si budú môcť znovu uvariť nejaké dobré jedlo či upiecť koláčik! Ďakujem a chválim všetkých, ktorí sa do projektu zapojili. Ste veľmi šikovní a možno raz z vás budú aj svetoznámi kuchári a pekári. Som na vás už teraz hrdá!

Mgr. Zambojová Lucia