Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Polaris, vesmírna ponorka  a tajomstvo polárnej noci

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Polaris, vesmírna ponorka  a tajomstvo polárnej noci

Žiaci druhého, tretieho a štvrtého ročníka sa dňa 13. a 14. 3. 2023  zúčastnili na dobrodružnej výprave vo sférickom kine v našej telocvični. A čo všetko sa dozvedeli?

Čo všetko môže priniesť neobyčajné stretnutie tučniaka Jamesa a ľadového medveďa Vladimíra? Nerozlučné priateľstvo aj množstvo dobrodružných situácií. Zažili ich pri stavbe kozmickej lode aj pri ceste vesmírom. Uvideli, ako zvládli stav beztiaže, alebo sa v prstencoch okolo Saturnu vyhli obrovským ľadovým telesám a spoznali aj chobotničku, čierneho pasažiera, ktorá im pomohla zvládnuť nebezpečnú situáciu a stala sa právoplatným členom vesmírnej ponorky Polaris.

Žiaci sa pútavou formou dozvedeli veľa zaujímavých informácií zo severného a južného pólu aj o rôznych planétach a súhvezdiach.

Ing. Monika Polláková