Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Naša prvá Noc v škole (6. D)

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Naša prvá Noc v škole (6. D)

Jedného dňa nášmu pánovi učiteľovi Paľagovi napadla myšlienka: Noc v škole. Keď prišiel do našej súčasnej triedy, omámila ho spomienka Nocí v škole z minulosti. Spoločne sme sa teda dali do vymýšľania programu:

  • spoločenské hry
  • večera
  • zábava
  • film
  • večierka

V škole sme sa stretli v piatok 3. 3. 2023  o 17:29, presne pri západe slnka. Rozdelili sme si triedy – na spoločnú herňu, dievčenskú a chlapčenskú spálňu.

Prvú hodinu sme hrali spoločenské hry (dobble, šach, uno, dixit a pod.), potom nám prišla pizza od 4 dodávateľov, aby sme mohli okoštovať, kde je najlepšia pizza v okolí (testovali sme od všetkých rovnakú Margheritu – mimochodom, väčšine najlepšie chutila od Caputa😊).

Po večeri sme mali pripravenú pátraciu akciu, na ktorej sme hľadali vo všetkých triedach našej budovy (po tme, iba s baterkami) schované predmety.

Nočné kino premietalo film SKELLIG, ale aj tak nás viac lákala schovávačka po celej škole a film dopozerali iba dvaja najvernejší diváci.

Keď sme sa ukladali na spánok, zistili sme, že pripravených žineniek nebolo dosť, a tak niekoľko najodolnejších si ustlalo rovno na laviciach. Pán učiteľ si myslel, že už spíme, no my sme ešte asi takú hodinku potichu klábosili.

Ráno nás zobudilo slniečko okolo šiestej a po rannej hygiene prišli za nami rodičia s raňajkami. Ale najskôr sme museli všetko poupratovať, lebo tu po noci zostal hrôzostrašný binec. Potom sme sa spoločne najedli a rozlúčili.

Žiaci 6.D triedy