Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

DOD v 2. D

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

DOD v 2. D

V stredu  5. 4. 2023 sme v 2. D boli všetci šťastní. Mali sme totiž Deň otvorených dverí, to znamená, že sa naši rodičia prišli pozrieť na to, ako v škole pracujeme. Všetci rodičia to vedia, pretože keď je niekto z nás detí chorý, tak sa môžeme cez MS Teams pripojiť na hodiny a učiť sa online. Ale v stredu to bolo iné. Rodičia prišli priamo do triedy. Boli sme naozaj šťastní. Ukázali sme našim maminkám a ockom, ako vieme slovenský jazyk, výnimky po tvrdých spoluhláskach. Pani učiteľka nám rozdala na papierikoch slová a my sme si museli nájsť dvojicu, potom doplniť správne i, y a vysvetliť prečo. Neskôr sme rodičom ukázali, ako vieme pracovať na tabletoch. Rodičia hrali anglické hry na telefónoch spolu s nami. A občas sa stalo, že sme vedeli viac ako oni. Nakoniec sme ich presvedčili o tom, že aj v matematike sme veľmi dobrí. Zahrali sme sa matematické pexeso a aj koleso šťastia.

Po druhej hodine sme sa s našimi rodičmi rozlúčili.  Bol to krásny deň a myslíme si, že rodičia boli na nás právom veľmi pyšní.

                                                                                                                                                                             Žiaci 2. D