Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Lievance v ŠKD

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Lievance v ŠKD

Streda 19. 4. 2023 bola pre nás, deti z 10. oddelenia ŠKD, výnimočná. Spolu s pani vychovávateľkou Vierkou sme sa dohodli, že si upečieme zdravé jablkové lievance. S pani vychovávateľkou a triednou pani učiteľkou sme priniesli potrebné suroviny. Pripravili sme si triedu, lebo všetci sme sa chceli zapojiť do prípravy lievancov, nielen do jedenia. Vyskúšali sme si strúhanie jabĺk, šľahanie bielkov či miešanie cesta. Niektorí z nás to skúšali prvýkrát, iní sú zas skúsenejší pri práci v kuchyni. Ale všetci sme sa naučili niečo nové! Túto chutnú a voňavú činnosť sme prepojili so slohom, kde sme sa práve učili o recepte. Lievance boli veľmi dobré. Najlepšie však boli na  druhý deň, kedy bolo cesto správne odležané. Veď posúďte sami!

Deti z 10. oddelenia ŠKD