Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Puškinova „stopa“ na Slovensku

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Puškinova „stopa“ na Slovensku

V stredu 31. mája ruštinári z našej školy prežili spoločné zážitkové „vyučovanie“ mimo školských lavíc, a to na exkurzii za slovanskou kultúrou, ovplyvnenou Puškinovou „stopou“. Cesta začala podľa plánu, v pohodovej rannej atmosfére, dokonca s občasným spevom deviatakov v autobuse 😊.  Hoci nás práve autobus nečakane prekvapil, všetky trable sme s úsmevom prekonali a na prehliadku Múzea Alexandra Sergejeviča Puškina v Brodzanoch sme došli načas. História 19. storočia dýchala zo všetkých strán – kaštieľ, záhrada, miestnosti, dobový nábytok, obrazy, samovary… A, samozrejme, literárne pamiatky Puškina, velikána ruskej literatúry. Exkurziu sme ešte po krátkej návšteve mesta Nitra ukončili stále dobre naladení, spokojní s nenápadným poznávaním  kultúry jazyka, ktorý sa ako druhý v našej škole učíme.

Mgr. Dagmar Pokorná, RNDr. Andrea Paľagová.