Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Náš výlet

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Náš výlet

V stredu 31. 5. sa triedy 5. A a 6. A vybrali na výlet do viedenskej zoologickej záhrady. Viedenská zoologická záhrada Tiergarten Schönbrunn je najstaršou zoologickou záhradou na svete, jej korene siahajú až do 15. storočia. Po krátkej  prechádzke cez zámocký areál sme sa ocitli v ríši zvierat. Hneď pri vstupe nás očarili majestátne žirafy, prekrásne plameniaky aj zebry. Asi najväčšou atrakciou sú chránené pandy veľké, ktoré v roku 2003 priviezli z Číny.  V akváriách a teráriách sme obdivovali farebné rybičky, obývajúce koralové útesy, aj hrôzostrašné krokodíly z oblasti Amazonky. V pavilónoch a výbehoch sme zazreli slony, hrochy, nosorožce, ľadové medvede, tučniaky, levy, tigre a rôzne druhy opíc. Nazreli sme aj do pavilónu dažďového pralesa, kde sme pocítili atmosféru pravej džungle s visiacimi netopiermi a krásnym porastom. Ďalej od vchodu je zalesnená časť, kde žijú vlky, mačkovité šelmy i kravy. Pozreli sme si, ako vyzerá vnútro včelieho úľa, prešli sme sa aj  medzi korunami stromov po visutom moste. Pohladkali sme si kozičky, našu pozornosť upútala i exotická kapybara. Po krátkom občerstvení v zóne oddychu sme sa vyšantili na preliezkach a hojdačkách. Čerešničkou na torte bolo kŕmenie tuleňov, pri ktorom sme veru aj „zmokli“.  Pani učiteľky nás pochválili, boli sme dochvíľni, nikto sa v množstve návštevníkov nestratil a výlet sme si užili. V jednom dni sme skĺbili turistiku, spoznávanie správania zvieratiek i zábavu. Podvečer sme sa unavení a plní zážitkov vrátili domov.

 Mgr. Ivana Hubáčová, Ing. Jana Čúzyová