Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Prírodovedná exkurzia

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Prírodovedná exkurzia

Dňa 21. 6. 2023 sa triedy 6. B a 6. C zúčastnili prírodovednej exkurzie do Botanickej záhrady a Prírodovedného múzea. Ako sa vraví, niekedy je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť.

V Botanickej záhrade si prešli cestičkami medzi záhonmi ruží, rôznymi záhonmi trvaliek a letničiek, rôznymi druhmi skaliek, pomedzi stromy a kry, ktoré nám prichystali aj divadlo v podobe poskakujúcej veveričky. Overili sme si, že žiaci rastliny, o ktorých sme sa učili aj poznajú. Navštívili sme aj skleníky bohaté na cudzokrajné rastliny, z ktorých mnohé boli nádherne rozkvitnuté.

V Prírodovednom múzeu sme si pozreli stálu expozíciu fauny našich aj cudzokrajných živočíchov, ktorú dopĺňala expozícia minerálov a nová antropologická expozícia. Presvedčili sme sa, že žirafa zo schodiska v múzeu  za tie roky ešte stále neodišla.

Sú to miesta, na ktoré sa v rámci exkurzií radi vraciame.

RNDr. Andrea Kozáková a Mgr. Petronela Šomodi