Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

MIMO na návšteve

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

MIMO na návšteve

Mimo je plyšová postavička, ktorá sprevádzala prvákov v Šlabikári  počas celého školského roka. Postupne sa spoločne s ním naučili  čítať a písať všetky písmenká, slová a vety… . Keď to všetci zvládli, začal Mimo chodiť na návštevu k prváčikom domov. Všetko, čo Mimo v rodine zažil, napísal žiak do zošita, nakreslil obrázok alebo nalepil fotku. Ráno nám to všetkým prečítal a takto to pokračovalo dovtedy, kým sa vystriedali všetci, aj pani asistentka a p. učiteľka.

Vytvorili sme príbehy na pokračovanie, ktoré si môžeme kedykoľvek prečítať a v spomienkach sa na okamih vrátiť tam, kde to všetko začalo, do prvej triedy, do našej 1. D! Dovidenia prvá trieda, dovidenia MIMO! 

                                                                               Mgr. Mariana Jurašiová a žiaci 1. D