Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Zážitková noc v škole

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Zážitková noc v škole

Záver tohto školského roka nebol iba o školských povinnostiach a preverovaní vedomostí, ale aj o netradičnom zážitku, akým prespávačka v škole bezpochyby je! Od chvíle, ako sme sa o nej dozvedeli v triedach 1.D, 2.D, 3.C a 4.E, nevedeli sme sa dočkať!

Karimatka, vankúšik, pyžamo, hygienické potreby – to všetko mal pripravené každý žiak, ktorý sa tohto dobrodružstva zúčastnil. Triedy sa zmenili na nepoznanie: chýbali v nich lavice aj stoličky, celá podlaha bola pokrytá pripravenými provizórnymi „postieľkami“, z ktorých vykúkali plyšové zvieratká. Žiaci tretieho ročníka ako prví vyskúšali skákací hrad, z ktorého rozbláznení pokračovali rôznymi súťažami s kruhmi, múkou, balónikmi a ďalšími kolektívnymi hrami. Prekvapením večera bol kúzelník. Zapájal nás do svojej mágie, takže vďaka nemu sa na chvíľu z niektorých z nás stali malí čarodejníci. Pani učiteľky mysleli aj na naše prázdne brušká, toľko pizze pokope sme ešte nevideli! Sladký melón bol výborným záverečným osviežením. Neskôr, keď už nastal čas odchodu do „postieľok“ a uloženia do spánkového režimu, sme napokon z toľkých zážitkov nevedeli zaspať. Spoločné raňajky odštartovali náš nový deň, ktorý sa naďalej niesol v znamení nočnej školskej prespávačky.

Ďakujeme všetkým pani učiteľkám a pani vychovávateľkám, urobili ste nám túto noc nezabudnuteľnou!

Simonka Pôbišová (3. C) a Sofia Pôbišová (5. D)