Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Mikuláš

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Mikuláš

Tak ako každý rok, tak aj tento, si na nás  spomenul  Mikuláš.

Skoro ráno sa presúval chodbami školy, sprevádzaný anjelmi i čertom.  A ako býva dobrým zvykom, zavítal medzi tých najmladších, aby si trošičku preveril našich žiačikov, či sa učia a poslúchajú. Žiaci  Mikuláša s radosťou očakávali a prichystali si pre neho pekné pesničky a básničky. Za to ich Mikuláš odmenil bohatou sladkou odmenou. Všetci sa tešili na darčeky, cukríky i drobnosti .

Veru, už sa k nám  blížia Vianoce.

 A práve teraz je ten najlepší čas, zamyslieť sa nad zmyslom týchto tradícií, aby sa z nich nevytratilo čaro a láska…

Mgr. Nikola Kandrová