Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

List Wehnachtsmannovi

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

List Wehnachtsmannovi

Dva týždne pred Vianocami sme si hodiny nemčiny spravili trochu pestrejšie. Pani učiteľka zhodnotila naše jazykové znalosti a rozhodla: „Ide sa písať list Ježiškovi“. Neskôr sme túto akciu pomenovali správne „List Weihnachtsmannovi“, čiže Vianočnému mužíkovi, ktorý nosí darčeky v Nemecku. Niektorí sme to robili prvýkrát v živote, mali by sme veru problém napísať mu aj po slovensky. Ale vzali sme to ako výzvu, a teda bolo veselo. Pani učiteľka nás nasmerovala, poradila, ako písať oslovenie, pozdravy na konci a hlavne tie darčeky….slovíčka, slovíčka, slovíčka. Tu sme si povzdychli, akuzatív podstatných mien nás riadne ničil. Želali sme si oblečenie, tenisky, sluchátka, jednotky z nemčiny aj matematiky, marcipánovú čokoládu pre pani učiteľku, ale každý z nás pripojil aj prosbu o zdravie, pokoj či spokojnú rodinu. Toto pani učiteľka ocenila najviac. Že vieme myslieť aj na druhých a popriať krásne sviatky aj samotnému Weihnachtsmannovi. Veľkú obálku, plnú našich listov, sme odoslali do Nemecka na adresu Weihnachtsmanna a budeme netrpezlivo očakávať jeho odpoveď.

                                                                        Deviataci a pani učiteľka Hubáčová