Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Vianočná Viedeň

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Vianočná Viedeň

Dve predvianočné stredy a dva plné autobusy šťastných ôsmakov. To bol náš výlet do Vianočnej Viedne, spojený s exkurziou. Najprv išli triedy 8.B a 8.D. Na Mikuláša, po členky v snehu, triedy 8.A a 8.C, ktoré si užili aj guľovačku. Deň sa začal vo fabrike na čokoládu v Kittsee. Prevádzka pracovala na plný plyn, bonboniéry a čokoládové zajace plnili linku a nám sa zbiehali slinky na dobroty za sklom. Užili sme si krátky film a prednášku, po ktorej sme si konečne mohli užívať ochutnávku výrobkov. Nikto neodišiel bez sladkého nákupu, no nás už čakala Vianočná Viedeň, kde sme sa najedli, nakúpili darčeky v obchodnom dome a už sme sa tešili na Prírodovedné múzeum, ktoré patrí medzi 10 najväčších na svete. Meteority, drahokamy, modely dinosaurov aj veľryby, exponáty pravekých ľudí, vzácna Venuša Willendorfská, nádherné motýle aj výstava polárneho sveta, to všetko bolo súčasťou nášho prírodovedno – dejepisného bádania a dá sa povedať, aj vyučovania jazyka v teréne. Viedeň je pre nás nemčinárov veľká výzva, a tak sme sa celý deň snažili. Čo sme potrebovali, to sme po nemecky vybavili. Na vianočných trhoch pri Viedenskej radnici sme si užili kolotoč, stánky, výborné jedlo, nádhernú výzdobu a atmosféru Vianoc. Pani učiteľka pre nás pripravila niekoľko súťaží. Vedomostný kvíz o Rakúsku a múzeu pre jednu skupinu, súťaž o najvtipnejší nákup a ešte stále súperíme o najkrajšiu fotku z tohoto dňa. Keďže Viedenská radnica bola v prichádzajúcom zimnom večeri naozaj rozprávková, bola aj najviac fotografovaná. Prikladáme preto všetky naše fotky a prosíme lajky. Jedna, najviac ohodnotená, bude ocenená sladkou dobrotou.

Ďakujeme všetkým pani učiteľkám, že s nami strávili deň a že sa o nás postarali.

                                                                           Ôsmaci a pani učiteľka Hubáčová