Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Školské kolo Pytagoriády

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Školské kolo Pytagoriády

12. decembra 2023 sa v triedach tretieho a štvrtého ročníka riešili matematické úlohy. Žiaci mali správne vyriešiť v najkratšom čase čo najviac úloh. V kategórii P3 súťažilo 91 žiakov a v kategórii P4 96 žiakov. Spolu v oboch kategóriách máme až 101 úspešných riešiteľov! Svedčí to o tom, že žiakov matematika baví, že sú bystrí a šikovní. Poznáme mená aj tých najúspešnejších.

V kategórii P3 sa na  1. mieste umiestnil KALUŽNÝ Daniel z 3. D, na  2. mieste EVINOVÁ Hana z 3. A a o 3. miesto sa delia MOSNÁ AnnaŠPINDOR Matias, obaja z 3. E.

Medzi štvrtákmi bol súboj napínavejší. O tretie miesto sa delia až 5 žiaci. Na 1. mieste sa umiestnil KOTRIS Pavol zo 4. D, na 2. mieste DZUBINA Jakub zo 4. E a o spomínané 3. miesto sa delia KŐRÖSI Matúš zo 4. B a štyria žiaci zo 4. E: MAJERČÍK Samuel, PÍŠ Matias, TAKÁČ Alex a  VIŠVADER Marko

Víťazom a všetkým úspešným riešiteľom školského kola blahoželáme a držíme im palce v okresnom kole!

                                                                         Mgr. Mariana Jurašiová, koordinátorka súťaže