Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Posuň radosť ďalej

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Posuň radosť ďalej

V našich oddeleniach ŠKD sme zvyknutí recyklovať nevyužitý materiál a spolu s deťmi vytvárať z neho krásne kúsky. Aj tak sa učíme ekologicky správať a nevytvárať zbytočný odpad.

My ,v 2.A, zmýšľame tiež rovnako a spolu s deťmi sme sa pustili do projektu, ktorý nás preveril najmä v trpezlivosti. Deti už v októbri priniesli odrezok z izbovej rastlinky, ktorú pestujú doma. Rastlinám sme vytvorili vhodné podmienky na ich zakorenenie. Po dlhých mesiacoch nadišiel ten vytúžený deň. Vtedy sa deti zmenili na malých floristov a pustili sa do sadenia. Deti si rastlinky navzájom vymenili medzi sebou a tak sa ich domov obohatil o ďalší izbový kvet.

Boli to mesiace plné očakávania a napätia, počas ktorých sa deti naučili množstvo praktických faktov o izbových rastlinách a ich rozmnožovaní. V neposlednom rade sa naučili, že kvietok netreba vždy kupovať, ale s láskou a trpezlivosťou si ho môžu vypestovať aj samé a posunúť radosť ďalej.

pani vychovávateľka Mária Mangová