Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

„S knihou nie je nuda“

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

„S knihou nie je nuda“

Projekt s týmto názvom odštartovali žiaci  2.F triedy ešte v septembri, kedy sa smelo pustili do čítania. Žiaci si začali viesť vlastný zoznam prečítaných rozprávkových kníh. Na konci školského roka si vyhodnotia najlepšieho čitateľa. Cieľom je rozvíjať u žiakov slovnú zásobu, fantáziu, ale predovšetkým pozitívny vzťah ku knihe.

Počas marca v našej triede prebehli viaceré aktivity, ktorými sme si obohatili čítanie. Našu triedu navštívila pani D. Vinczeová, autorka knihy Navarme si Grécko, ktorá nám pripravila zaujímavú prednášku o výrobe knihy.

Ďalšia milá aktivita, ktorá u nás prebehla, sa niesla pod názvom „Čítanie rozprávok rodičmi v škole“.

Rodičia, ktorí si našli čas, prišli k nám do triedy a čítali nám z kníh. Žiaci si vypočuli príbeh Ako sa z Niky a Lea nestali záškoláci. Prvý jarný deň k nám zavítal Snehuliak s horúcim srdcom. Vypočuli sme si aj dojímavý príbeh so smutným koncom Dievčatko so zápalkami.

Deti sa zoznámili s veselými príbehmi malého chlapca Emila z Lönnebergy. Jeho žartovné kúsky a hlavu v mise vystriedala kniha Dokonalá Klára.

Všetkým, ktorí si našli čas a zúčastnili sa na týchto aktivitách, veľmi pekne ďakujú žiaci z 2.F a triedna pani učiteľka

Mgr. Viktória Kozáková