Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Potulky jazzom

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Potulky jazzom

V piatok 12.4.2024 sa naši štvrtáci a žiaci 3. B triedy zúčastnili ďalšieho cyklu Hudobnej akadémie v koncertnej sieni Slovenskej filharmónie. Orchester FATS JAZZ BAND pod vedením Ladislava Fančoviča a moderátor Martin Vanek pripravili pre žiakov poučný a zábavný koncert. Na koncerte sme sa vrátili do počiatkov jazzu, do rokov 1920 až 1950, kedy bol jazz tanečnou hudbou, na ktorú sa zabával celý svet. Jazz znamenal zásadný prevrat v populárnej hudbe 20. storočia. Žiaci sa dozvedeli, ako jazz vznikal, na akých nástrojoch sa hral a čo je jeho srdcom i dušou. V deň narodenín Františka Krištofa Veselého zaznela aj jeho pieseň Mám ja klavír. Žiakov koncert zaujal a veľmi sa im páčil. Už teraz sa tešíme na májový hudobný zážitok v Slovenskej filharmónii s názvom Hudba z filmov.

PhDr. Andrea Violová