Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Okresné kolo Pytagoriády

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Okresné kolo Pytagoriády

O tom, že na našej škole máme výnimočné matematické talenty nás presvedčili žiaci, ktorí  si 9. 4. 2024 v Senci zmerali sily s rovesníkmi v okresnom kole Pytagoriády. Okresného kola sa zúčastnili 2 žiaci 3. ročníka, 13 žiakov 4. ročníka a 4 žiaci 5. ročníka.

Naši najmladší obsadili tie najvyššie priečky: 1. miesto vybojoval Daniel Kalužný z 3. D a 2. miesto patrí Hane Evinovej z 3. A. Počet súťažiacich v kategórii P3 bolo 43.

 Aj štvrtákom sa darilo. V konkurencii 55 žiakov obsadil žiak 4. D Filip Samuel Schmidt 5. miesto, Pavol Kotris zo 4. D 7. miesto a trojicu úspešných riešiteľov uzatvára 21. miestom Andrea Martišková zo 4. A.

V kategórii P5 máme 2 úspešných riešiteľov. O 12. miesto sa ziskom rovnakého počtu bodov delia Laura Brudňáková z 5. A a Tibor Hermann z 5. E.

Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme . Všetkým súťažiacim ďakujeme za reprezentáciu školy, blahoželáme k úspechu a veríme, že získané skúsenosti využijú v ďalších ročníkoch tejto zaujímavej súťaže. Pedagógom ďakujeme za prípravu žiakov na školské aj okresné kolo súťaže.

                                              Mgr. Mariana Jurašiová, koordinátor súťaže pre 1. stupeň