Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Vyučovanie mimo školských lavíc

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Vyučovanie mimo školských lavíc

Dňa 14. a 15. mája triedy šiesteho ročníka vymenili klasické vyučovanie hudobnej výchovy za zážitkové vyučovanie mimo školských lavíc. V Dolnej Krupej uprostred záhrady neďaleko kaštieľa stojí domček, v ktorom skladateľ obdobia klasicizmu určitý čas na Slovensku pobýval.

 „ Beethoven učil slečny zo šľachtických rodín hrať na klavír. Zaľúbil sa do Henriety, ale jej otec bol proti ich láske. V domčeku sme videli ozajstné listy, ktoré si písali a posielali si ich tak, že ich hádzali do bútľavého stromu.“  Dagmar Baďová, 6. D

 „ V parku pri Beethovenovom dome bola pekná záhrada. Ako sme sa prechádzali, videli sme strom vysoký 50 metrov a jaskyňu.“ Michal Pollák, 6. D

  Exkurzia pokračovala v Mestskom múzeu v Trnave, ktoré návštevníkom ponúka niekoľko pútavých expozícií so sprievodným slovom lektoriek.

„ V oddelení prírody boli vystavené rôzne druhy vypchatých zvierat z prírody Malých Karpát. Páčila sa mi jelenia a srnčia rodina, vtáky, líška. V ďalšej výstavke sme videli nástroje starých remesiel.“ Jakub Kozár, 6. E

„ Zaujímavá bola výstavka „starodávnych“ hračiek, aké mali naši starí rodičia. Bábiky, knižky, bicykel.  Ďalej sme si vyskúšali aj virtuálnu realitu, kde sme videli hrob s kostrou.“ Petra Volenská. 6. E

  Šiestaci sa z exkurzie vrátili spokojní a plní zážitkov, vďaka ktorým sa aj niečo nové naučili.

 Mgr. Dagmar Pokorná.