Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Akademici z Reduty

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Akademici z Reduty

V piatok 31.5.2024 sa konal posledný koncert cyklu Hudobnej akadémie. Žiaci štvrtého ročníka a 3. B triedy si prišli do Slovenskej filharmónie vypočuť krásnu hudbu v podaní Slovenského komorného orchestra. Na koncerte sme vstúpili do sveta filmu. Hudba a film sú dva veľmi úzko prepojené druhy umenia. Ako diváci si túto skutočnosť často ani neuvedomujeme. Hudba vo filme sprevádza a dotvára filmové situácie najmä, keď je hlavný hrdina smutný, zamilovaný, odvážny, keď sa odohráva súboj, keď sa stretnú priatelia, nepriatelia a mnoho ďalších. Pre filmového diváka je často veľmi ťažké dostatočne si vychutnať ako obraz, tak aj zvuk.  

Na koncerte s názvom Príbeh hudby si žiaci vypočuli skladby z filmov Jurošík, Perinbaba, James Bond, Ružový panter, Sedem statočných, Kolja, Da Vinciho kód, Mission Impossible, Indiana Jones, Hviezdne vojny a Piráti z Karibiku. Celým programom nás sprevádzal Martin Vanek.

Žiaci po absolvovaní všetkých štyroch koncertov Hudobnej akadémie odchádzali z Reduty ako akademici Slovenskej filharmónie. Teší nás, že naši žiaci mali možnosť spoznať umenie a kultúru priamo od tých najpovolanejších. Pani učiteľky sú pyšné na svojich žiakov, ktorí sa počas celej hudobnej sezóny správali veľmi distingvovane.

PhDr. Andrea Violová