Návšteva mestskej knižnice v Bratislave

Návšteva mestskej knižnice v Bratislave

V dňoch 14.3. – 15.3. a 22.3.2024 navštívili druháci  mestskú knižnicu v Bratislave. Knižnicou nás sprevádzal lektor/ka, zoznámil/a deti s priestormi knižnice, kde ich najviac zaujalo oddelenie, ktoré je zamerané pre deti a mládež a taktiež špecializované oddelenie pre nevidiacich a slabozrakých ľudí.

V detskom oddelení si deti mohli vybrať a listovať v rozprávkových knihách, encyklopédiách, vyjadrovali svoje zážitky z čítania, spoznali niektorých  spisovateľov detských kníh, ilustrátorov. Taktiež deťom vysvetlil/a postup pri požičiavaní kníh, správne zaobchádzanie s knihami a pozval/a ich na návštevu knižnice spolu s rodičmi.

V oddelení pre nevidiacich a slabozrakých ľudí, detí zaujala pútava prednáška a mini nahliadnutie do sveta nevidiacich.

Deti odchádzali spokojné, obohatené o nové zážitky.

Triedne učiteľky druhých ročníkov