Literárna súťaž Môj hrdina

Literárna súťaž Môj hrdina

Pod odbornou garanciou spisovateľa, jazykovedca a vysokoškolského pedagóga doc. PhDr. Petra Karpinského, PhD. vyhlásilo občianske združenie PREKROČ SVOJ TIEŇ 3. ročník celoslovenskej literárnej súťaže. Literárnym žánrom sa stal umelecký opis s vyhlásenou témou Môj hrdina.

Medzi popredné ciele projektu patrí poskytnúť mladým ľuďom jedinečnú príležitosť prezentovať svoje literárne schopnosti a zmerať si sily s rovesníkmi, motivovať k tvorivému písaniu, rozvíjať svoju predstavivosť aj kreatívne myslenie, či prispieť k sebapoznávaniu, ako aj k zlepšeniu vyjadrovacích schopností žiakov.

Súťaž je vyhlásená pre žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ a študentov SŠ. Naši žiaci sa aj tento rok zapojili do súťaže. Školu budú reprezentovať dvaja žiaci (možno budúci spisovatelia): Zuzana Kičinová, 8. D a Alexander Reindl, 9. A.

Držme im palce!

Mgr. Romana Barešová