Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Slávik Slovenska 2022 – okresné kolo

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Slávik Slovenska 2022 – okresné kolo

V piatok 6. mája v okresnom kole speváckej súťaže slovenských ľudových piesní našu základnú školu reprezentovala skvelá dievčenská zostava – Dominika Maniurová, Klaudia Kozáková, Alexandra Miklošková.  Našu spriatelenú ZUŠ Dunajská Lužná zastupovali žiačky Zuzana Kičinová a Magdaléna Krištofíková. Všetky dievčatá v silnej konkurencii základných a umeleckých škôl okresu Senec podali výborné spevácke výkony. V hodnotení najlepších boli ocenené Dominika a Magdalénka, obidve sa vo svojich kategóriách umiestnili na krásnom 3. mieste. Poďakovanie patrí aj p. učiteľkám, ktoré žiačky na súťaž krok za krokom pripravovali. Vyplatilo sa! Nádherné podujatie plné energie v podobe spevu detí bolo v súčasnej dobe sviežim pohladením nielen pre uši, ale aj pre dušu.

Mgr. Dagmar Pokorná, Mgr. Soňa Jáchimová