Základná škola Dunajská Lužná

ilustrácia detí

ZÁKLADNÁ ŠKOLA
Školská 257/22
900 42 Dunajská Lužná
tel.: 02/45980 229, 0911 444 355
e-mail: zsdunajskaluzna@zsdunajskaluzna.sk

Vyhľadať

Abeland – gazdovská dedinka

Informácie o škole

Informácie pre rodičov

Informácie pre žiakov

Abeland – gazdovská dedinka

Po celoročnej školskej práci  sa naši druháci dočkali koncoročného výletu. Navštívili sme gazdovskú dedinku Abeland v Lozorne, ktorú založila jedna milá a nápaditá rodinka.

Po príchode na toto čarovné miesto sa šesť druháckych tried rozdelilo do štyroch skupín.

Absolvovali sme prehliadku celého areálu, kde sme mohli vidieť zvieratká: husi, kačky a moriaky. V jazierku blízko miestneho kostolíka plávali rybky, v ohradách sme mohli nakŕmiť ovečky a kozy. Okrem koníkov, prasiatok a kravičiek sme videli aj pštrosa.

Nevedeli sme, kam sa máme skôr pozrieť . Či do keramickej dielne , či ku kováčovi alebo

do stodoly. Všade dookola boli zvieratká, pod nohami sa nám motali mačky a dva malé psíky. Nazbierali sme si bylinky v miestnej bylinkovej záhrade, z ktorých sme si uvarili voňavý a zdravý čaj. Mali sme menšiu ukážku rytierskych zbraní a vyskúšali sme si streľbu z luku.

Na istý čas sa z nás stali aj malí pekári. Z pripraveného cesta si všetky deti upiekli svoj vlastný bochník chleba. Kým sa nám pieklo pečivo, ujo pekár nás zobral k mlynu a vysvetlil nám ako funguje mlynské koleso a ako sa melie múka.

Po tomto programe nás čakal chutný obed. Deti odchádzali z výletu spokojné a nadšené

 so slovami, že sa tam určite ešte vrátia. J

                                                                                     Pani učiteľky druhého ročníka