Príbeh hudby

Príbeh hudby

Vo štvrtok 15.2.2024 zavítali opäť naši štvrtáci a žiaci 3.B triedy do Slovenskej filharmónie. Cieľom našej návštevy bol koncert s názvom Príbeh hudby Slovenskej filharmónie. Na koncerte sa podieľali najmä Slovenská filharmónia, Slovenský filharmonický zbor, Bratislavský chlapčenský zbor a iní. Žiakom boli na koncerte predstavené mnohé skladby. Najviac ich však zaujala skladba Ružový panter od H. Manciniho. Počas tejto skladby boli žiakom predstavené drevené dychové nástroje, plechové dychové nástroje i sláčikové nástroje. Prostredníctvom herca Vladimíra Kobielskeho sa žiaci oboznámili aj s osobou významného umelca a slovenského skladateľa Eugena Suchoňa. Záver koncertu patril L. van Beethovenovi a jeho Symfónii č. 9 s „Ódou na radosť“.

Hudba dáva dušu vesmíru, krídla mysli, úlety do fantázie, kúzlo smútku, veselosť a život všetkým. Už teraz sa tešíme na ďalší koncert Hudobnej akadémie.

PhDr. Violová Andrea