Výchovno- vzdelávacia exkurzia a preventívna prednáška

Výchovno- vzdelávacia exkurzia a preventívna prednáška

Vo februári sa naši žiaci zúčastnili na výchovnovzdelávacej exkurzii v Bratislave. Trieda 9. C bola na prednáške a diskusii v Centre pre liečbu a prevenciu drogových závislostí a 5. B navštívila Prírodovedné múzeum. Deviataci mali možnosť vidieť fungovanie centra a pýtať sa pracovníkov na veci, ktoré ich zaujímali. Piataci si vypočuli výklad o biodiverzite sveta,  pozreli si výstavu fauny a flóry Slovenska a antropologickú výstavu. Deti boli veľmi šikovné a poslušné. Pani psychologička v centre aj lektor v múzeu ich pochválili za vedomostí, záujem a zvedavé otázky. Potom sa spoločne presunuli do Galérie optických ilúzii – 3D land. Urobili si zaujímavé fotografie. Vďaka šikovným optickým ilúziám sa mohli ocitnúť v strede džungle, na dne mora alebo zoči-voči rútiacemu sa kamiónu. Žiaci sa vrátili obohatení o nové zážitky a vedomosti a napriek netradičnej kombinácii tried si krásny slnečný deň v Bratislave spoločne užili.

Mgr. Mária Cinová

Mgr. Radoslav Munka