Separovanie odpadu s našimi prvákmi

Separovanie odpadu s našimi prvákmi

Počas mesiaca február sa naši prváci aktívne zapojili do týždenného projektu – separovanie odpadu. Naším cieľom bolo prehĺbenie vedomostí a poznatkov žiakov prvého ročníka a súčasne bolo cieľom priviesť žiakov k separovaniu odpadu vo svojich triedach, ale aj vo svojich domácnostiach. S deťmi sme si zaviedli odpadkové koše na papier a plasty. V priebehu týždňa sme sa rozprávali a diskutovali o separovaní, vypracovali sme rôzne pracovné listy na priraďovanie, triedenie materiálov v rámci matematiky, či slovenského jazyka, ktoré súviseli so separáciou odpadu. Videli sme viacero poučných videí a prezentácií. Zaspievali sme si pesničky o plastoch, či  triedení odpadu a zahrali sme sa aj rozmanité hry na upevnenie našich vedomostí. Na pripravených aktivitách sme pracovali aj individuálne, ale najmä v skupinách, čo žiaci veľmi ocenili. Žiaci po oprášení svojich doterajších poznatkov a nazbieraní tých nových, postupne vytvárali plagáty so smetnými nádobami na separovanie. Deti okrem iného zapojili aj svoje umelecké vlohy a vyrábali smetiarske autá, odpadkové koše, metličky a iné veci, ktoré súviseli s príslušnou témou. Žiaci si projektové vyučovanie pochvaľovali a ani si neuvedomovali, koľko nových vecí sa pri tom naučili. Pani učiteľka u žiakov ocenila najmä kolektívnu, skupinovú prácu, vzájomnú pomoc a súdržnosť pri aktivitách v rámci projektu.  Už si len želáme, aby to našim prvákom vydržalo a boli správnym vzorom pre nás všetkých. DO SEPAROVANIA, KAMOŠI!

Mgr. Katarína Pipíšková