Prednáška ako bojovať so stresom

Prednáška ako bojovať so stresom

Všetci štvrtáci sa minulý týždeň zúčastnili zaujímavej prednášky na tému Nestresuj sa stresom.

P. lektorka, skúsená psychologička,  nám vysvetlila, čo znamená stres a šikana a vždy nám uviedla aj príklad zo života. Niekedy len malé nevinné slovo zo srandy môže u spolužiaka alebo spolužiačky spôsobiť problém na celý život.

Stres môžeme vnímať aj z dobrej stránky, ak ho nie je priveľa, tak nás môže vyburcovať k lepšiemu výkonu a sebavedomiu. Je veľmi dôležité počas stresu zájsť medzi ľudí a porozprávať sa, hoci len počúvať a povedať si: ..Ja to zvládnem! ´´

Aby sa predišlo šikane, treba na ľuďoch vidieť to pekné. Namiesto vysmievania sa  budeme ľudí podporovať, snažiť sa odpustiť a dať druhú šancu.

Dobrý priateľ Ti v núdzi pomôže, keď treba, podporí Ťa a pochváli. Priateľstvo je veľmi dôležité. Keď máš stres alebo si smutný, porozprávaj sa s kamarátom alebo svojimi blízkymi.

Prednáška bola pútavá, pani psychologička tvorivá a my sme mali po skončení dobrý pocit.

Nina Kalužná, 4. B