Štatút 33. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže

Štatút 33. ročníka celoslovenskej vedomostnej súťaže

Čo vieš o hviezdach?

24. marca 2023 sa žiaci našej školy po prvýkrát zapojili do okresného kola vedomostnej súťaže s názvom Čo vieš o hviezdach?, ktorú organizovala Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove v spolupráci s občianskym združením SOLAR Hvezdáreň Senec.

Súťaž bola určená pre žiakov so záujmom o astronómiu v kategóriách:

1. kategória: žiaci základných škôl 4. – 6. ročník a 1. ročník 8-ročného gymnázia
  2. kategória: žiaci základných škôl 7. – 9. ročník, 2. – 4. ročník 8-ročného gymnázia a 1. ročník 5-ročného gymnázia
  3. kategória: žiaci stredných škôl, gymnázií, 5. – 8. ročník 8-ročného gymnázia a 2. – 5. ročník 5-ročného gymnázia

Obsahovú náplň tvorili otázky z nasledujúcich okruhov: všeobecná astronómia, astrofyzika, história astronómie, slnečná sústava, astronomické prístroje, využitie kozmonautických prostriedkov v astronómii.

Naši žiaci boli úspešní, no posúďte aj sami.

V 1. kategórii sa umiestnili na:

1. mieste Hanka Mikulajová (4. C),
  2. mieste Riško Majer (4.E),
  3. mieste Lilien Karásková (4. C)

V 2. kategórii sa umiestnil na:

2. mieste Štefan Mikulaj (8. B)

Víťazom gratulujeme a držíme palce v krajskom kole vedomostnej súťaže s názvom Čo vieš o hviezdach?, ktorá ich čaká v apríli.

Ing. Monika Polláková